ABT Sportsline събира още два трофея от DTM

След тежък сезон в DTM, ABT Sportsline има две причини да празнува: отборът от Кемптен си осигури третото място в шампионатите при пилотите и отборите на финала в Хокенхайм.

Пилотът на ABT Рикардо Фелер също спечели точки в двата дни от последния уикенд с четвърто и девето място. Заедно с новия шампион на DTM Томас Прейнинг с Porsche, младият швейцарец е единственият пилот, спечелил точки във всичките 16 състезания през 2023 г. Съотборникът Келвин ван дер Линде допринесе важни точки за третото място в отборното класиране, завършвайки шести в събота. В неделя южноафриканецът трябваше да направи второ спиране в бокса заради спукване на гума. Това попари надеждите му да се изкачи до пето място в крайното класиране на пилотите. Въпреки че автомобилите Audi R8 LMS бяха твърде бавни на правите на Хокенхаймринг, двамата пилоти на ABT отново развълнуваха многото фенове на място и в двете състезания със зрелищни битки и маневри за изпреварване. С трети места в шампионатите при пилотите и отборите, две победи, пет подиума и две пол позиции, ABT Sportsline беше най-успешният отбор на Audi в DTM 2023. С швейцареца Рикардо Фелер поне един пилот на ABT завърши в топ 3 на шампионата за пилоти за 17-ти път от 24 години и за пети пореден път.